A padlóápolás a környezetvédők számára gyakran okozhat fejtörést. Természetes, hogy mindannyian vágyunk a higiénikus környezetre. Ám az erős vegyszerek használata nincs túl jó hatással a szervezetedre, ráadásul a bomlásuk sem tökéletes, így a megsemmisítésük sem kis feladat.
Természetesen léteznek házi praktikák is a takarításhoz, ám bizonyos esetekben ez nem elegendő. Ha teljes mértékig kímélő, mégis kellően higiénikus otthonra vágysz, akkor nem árt tisztában lenned azzal, hogy meddig terjed ezeknek a módszereknek a hatékonysága.
Nézzünk néhány példát ezekre a fortélyokra!
A felmosás során a foltok eltüntetése mellett fontos, hogy a fertőtlenítésről is gondoskodj. Ehhez nem mindig egyszerű feladat megtalálni a megfelelő anyagokat, ha a hagyományos, és erősen toxikus anyagokat elkerülnéd.
Ilyen esetekben szokták javasolni az ecet vagy a citromlé alkalmazását. Ezt elkeverve a vízben hatékonyan tudsz fertőtleníteni. A citromlé ráadásul a rovarok elleni harcban is kiváló. A makacsabb foltokkal viszont az esetek többségében nem tud megbirkózni.
Akkor mégis mit lehet kezdeni a kosszal?
Szerencsére, mára már sok olyan tisztítószer létezik, ami nem tartalmaz környezetre káros anyagokat. Ma már szerencsére léteznek olyan padlóápolók, amelyek biológiai úton képesek lebomlani és hatékony fegyvernek bizonyulnak a szennyeződésekkel szemben.
Ezek a tisztítószerek természetes anyagok felhasználásával készülnek, ezért nem, vagy alig terhelik meg például a vizeket, amelyekbe később belekerülhetnek esetleg. Ráadásul a legtöbb típusú padlón alkalmazhatóak, így nem kell minden felületre más tisztítószert vásárolnod majd.
A takarítás során is számtalan mód létezik arra, hogy az optimális higiéniát a Föld terhelése nélkül biztosítsd. Ha természetes és lebomló, vagy újrahasznosítható termékeket alkalmazol, akkor az ökológiai lábnyomod jelentősen csökkenhet. Ezzel többet tehetsz a környezetvédelem érdekében, mint gondolnád.